Pivnice Na Šrébráku 26.11.2018

Dnes na čepu:

ALBRECHT KAREL Apa 11° ze Zámeckého pivovaru Frýdlant.
Mužné pivo medové barvy, vyvážené nižší hořkosti a plného sladového těla, vonící tabákem. Rozhodně zajímavý kousek z kategorie svrchně kvašených piv, který díky nižšímu obsahu aromatických esterů neurazí ani zavilého příznivce tradičních ležáků.
Autor receptu: Pavel Palouš Styl: American Pale Ale Zákonná kategorie: světlý svrchně kvašený ležák Slad: Český světlý, Pšeničný, Carahell Chmel: Cascade, Summit, Nugget EPM: 11 Obsah alkoholu: 5,2% IBU: 39 EBC: 14.

BESKYDSKÉ HOŘKÉ IPA 14° z Beskydského pivovárku Ostravice.
Styl: svrchně kvašený speciál IPA
Alkohol: 6,5 %
EPM: 14
Chmely: Amarillo, Citra
Slady: plzeňský, vídeňský, mnichovský, karamelový
Voda: měkká beskydská voda
Nezapomenutelná lahodně hořká chuť i vůně tohoto svrchně kvašeného pivního speciálu vychází z vyššího obsahu alkoholu a vydatného několikafázového chmelení.

IGNÁC 12° z Radničního pivovaru Jihlava.
Nefiltrovaný, nepasterovaný, spodně kvašený ležák plzeňského typu. Pivo světle zlatavé barvy, výrazně chmelové chuti s vyváženou hořkostí. Příprava tradiční technologií dvojího rmutování ve varně, kvašení ve spilce a zrání v ležáckém sklepě.
Pivní styl: světlý ležák
Obsah alkoholu: 4,7 %
Hořkost: 40,4 IBU
EPM: 12,2° plato
Barva: 12,65 EBC
Sládek: Jára Dorážka
Složení: český, mnichovský a karamelový slad, žatecký chmel, lahodná jihlavská voda, pivovarské kvasnice.
Název piva je spojen se jménem kostela sv. Ignáce, který se nachází v sousedství Radničního pivovaru a taktéž se zakladatelem Jezuitského řádu, který v Jihlavě zanechal nesmazatelné historické stopy.

HOLENDR 10° z pivovaru Holendr Valašské Meziříčí.

ZÁVIŠ 12° z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12% světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.