Pivnice Na Šrébráku 06.09.2018

Dnes na čepu tato piva:

SINGLE HOP ALE CITRA 12° z Radničního pivovaru Jihlava.
Citra je křížencem německého Hallertau Mittlefurh, Tettnanger (US), Brewer’s Gold a anglického East Keng Golding. Momentálně se jedná o jednu z nejvíce používaných odrůd na světě. Vděčí své popularitě převážně kvůli svému jedinečnému citrusovému aroma.

TRIGLAV 12° světlý ležák z pivovaru Helf Osek nad Bečvou.
Světlý ležák, spodně kvašený, extra hořký, 4,7% Vol.
Chmel: Styrian Bobek.

HEKTOR 10° světlé výčepní z Řemeslného pivovaru Clock Potštejn.
Zlatá barva, bílá pěna. Vyvážené aroma sladu a žateckého chmele. Plnější sladové tělo, středně prokvašené s vyšším řízem. Střední hořkost s důrazem na extrakci příjemné chuti žateckého poloranného červeňáku. Velmi pitelná slabší verze českého ležáku vhodná k uhašení žízně.
Legislativní typ: spodně kvašené světlé výčepní pivo, nefiltrované, nepasterizované.
Složení: voda, slad, upravený chmel.
Parametry: 10%EPM, 4,0%VOL., 9EBC, 30IBU.

ZÁVIŠ 12° světlý ležák z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.