Dnes na čepu tato piva:
SAMURAI IPA 14° z pivovaru Kocour Varnsdorf.
American IPA – Samurai
(americká verze India Pale Ale, která je daleko víc chmelenější než anglická IPA) je vařená přímo světoznámým sládkem z Japan’s Yo-Ho Brewing Co. Toshim Ishiim, který se specializuje na americké piva (IPA, Barley Wine,Porter atd.) a umí perfektně sypat chmel 🙂 spolupracoval s nejlepšími americkými sládky z malých pivovarů. Při vaření použil ty nejšpičkovější (a taky nejdražší) americké chmele: Columbus, Amarillo,Cascade a dosáhl tak chmelenosti cc 70-75 IBU (jednotek hořkosti) a lahodné komplexnosti.
Myslíme, že se jedná o jedno z nejlepších piv uvařených na území České republiky. Takové pecky se pak dělají jen v USA a v EU jen v těch NEJ minipivovarech, takže je to super příležitost seznámit se s takovou lahůdkou i v naší restauraci.
CHOMOUT 12° světlý ležák z pivovaru Chomout Olomouc.
U ležáku by se mělo dát vydržet celý večer. Ten náš je krásné barvy, plného těla a doplněný vyšší hořkostí. Vaříme ho pro vás ze tří druhů sladu a žateckého poloranného červeňáku, našeho nejlepšího českého chmele.
Parametry: EPM 11,9 % – 4,5 % obj.alk. – 35 IBU.
HLADOV 10° z Rodinného pivovaru Pospíchalovi v Hladově.
ZÁVIŠ 12° světlý ležák z Měšťanského pivovaru v Poličce.
Záviš z Falkenštejna patřil k rodu jihočeských Vítkovců. Byl milencem a později manželem Kunhuty, vdovy po Přemyslu Otakaru II. Jejich útočištěm se na krátký čas stal hrad Svojanov, ležící v lesích necelých 20 km od Poličky.
12° světlý ležák nesoucí jeho jméno je pivo zlatavé barvy, má jemný říz a plnost s citelným chmelovým aroma.
Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.